EN
Menu

کسب و کار

نمایش خبر - آمار عملکرد

در هفته سلامت در منطقه 20 انجام شد اعطای نشان خدمت به مراکز درمانی و پزشکان شاخص
اخبار ویژه 1400/2/8 print

image
به مناسبت هفته سلامت ، برای اولین بار در منطقه 20 نشان خدمت به تعدادی از مراکز مرجع و پزشکان با سابقه اعطاء شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ در جلسه ای که در گرامیداشت هفته ملی سلامت با حضور شهردار منطقه 20، روسای مراکز درمانی و پزشکان شاخص و با تجربه برگزار شد، نشان خدمت به 5 مرکز دارای مرجعیت و قدمت بین 50 تا 100 سال در حوزه سلامت، 5 پزشک با سابقه بیش از 40 سال طبابت و 4 سازمان مردم نهاد فعال اعطاء و از خدمات آنان تقدیر شد.
فرهاد افشار شهردار منطقه ضمن گرامیداشت هفته سلامت و قدردانی از خدمات ارزنده کادر درمان در تمامی برهه ها به ویژه در دوران شیوع بیماری کرونا گفت: با هماهنگی اداره سلامت این منطقه مراکز سلامت محور که دارای قدمت طولانی در ارائه خدمت آموزشی، بهداشتی، درمانی، تغذیه، دارو، آزمایشگاهی و ... به شهروندان بوده و هریک در حوزه مربوطه به عنوان مرجع ارائه خدمات برای حوزه تخصصی و عموم شهروندان دارای ارزش و جایگاه اجتماعی خاصی است، شناسایی شدند و مایه خرسندی است توفیقی کسب شد تا در این هفته از تعدادی از فعالان حوزه سلامت تقدیر شود.
افشار با بیان اینکه با مروری به تاریخچه توسعه پایدار و عدالت در قالب رفع موانع پایدارسازی جامعه باید بپذیریم که ما هنوز نتوانسته ایم به یک وضعیت باثبات برسیم، افزود: ما باید با بهره گیری از مولفه های توسعه پایدار در حوزه سلامت بتوانیم جامعه را به سمت ارائه خدمات عادلانه تر سوق دهیم .
او اظهار داشت: موضوع سلامت در این منطقه یکی از چالش های پرهزینه است و در این راستا تکالیفی برای مدیریت شهری دیده شده است که می توان به موضوع ارتقاء سلامت شهروندان و مسئولیت های اجتماعی اشاره کرد.
افشار با ارائه نموداری از وضعیت عناصر توسعه پایدار سلامت به عدالت در توزیع خدمات سلامت و بهداشت فردی اشاره کرد و متولیان امر را به بهره گیری دقیق تر از سرمایه های انسانی در توزیع عادلانه ظرفیت های سلامت توصیه کرد.
در این جلسه که با حضور شهردار، معاون امور اجتماعی فرهنگی، روسای اداره سلامت و روابط عمومی منطقه 20 برگزار شد از مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرری، رئیس مرکز آموزشی،درمانی روانپزشکی رازی، روسای بیمارستان های فیروزآبادی و هفتم تیر و دارالشفا کوثر، مسئول کانون بازنشستگان شهرری، مسئول خانه اتیسم،مسئول انجمن دیابت شهرری، رئیس هیئت مدیره موسسه حمایت از معلوین ضایعه نخاعی سراج همت راگا، دکتر صدیقی، دکتر ساسان، دکتر رازین، دکتر محسنین مشیری و دکتر عیسی زاده با اعطای نشان خدمت و هدایا تقدیر شد.
حجت الاسلام معبودی معاون امور اجتماعی و فرهنگی با بیان اینکه برنامه های هفته سلامت با محوریت سلامت و تکریم از مدافعان سلامت با شعار "ساختن جهانی عادلانه تر و سالم تر" اجرا شد، گفت: برگزاري وبينارها و كارگاره هاي آموزشي مجازي، انتشار طرح هاي گرافيكي سلامت در فضاهای مجازي و همچنین تلويزيون هاي شهري سطح منطقه از جمله اقدامات انجام شده در هفته سلامت بود.
او ادامه داد: مسابقه "داستان نیمه تمام" با هدف افزایش مهارت‌های شناختی در کودکان و نوجوانان و تقویت تعامل خانواده با فرزندان با استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی فعال در سطح محله‌ها به صورت مجازی برگزار شد.
معبودی با بیان اینکه یکی از مهم ترین اهداف اجرای ویژه برنامه های سلامت محور در هفته سلامت، توسعه فرهنگ سلامت و اطلاع‌رسانی در راستای ارتقا سلامت شهر و شهروندان است افزود: به همین مناسبت ویژه برنامه قاصدک محله با اجراي 100 برنامه طنز و آموزشي براي اصناف و كسبه منطقه انجام شد.
معاون اجتماعی این منطقه توسعه مشارکت‌های مردمی در راستای ارتقا سطح سلامت شهر و شهروندان، توسعه زمینه همکاری‌های درون بخشی در اجرای برنامه‌های سلامت محور و معرفی یک قرن جایگاه سلامت در شهرداری تهران را از دیگر اهداف هفته سلامت برشمرد و اظهار داشت: در این هفته از مراكز داراي قدمت و مرجعيت حوزه سلامت ، افراد شاخص و با تجربه حوزه سلامت ،سازمان هاي مردم نهاد فعال سلامت محور ، دبيران كانون هاي يازدگانه سلامت منطقه ، نفرات برتر طرح همگام سلامت و پرسنل مراكز جامع سلامت تقدیر شد.

 ارسال به دوستان
به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.