EN
Menu

کسب و کار

نمایش خبر - آمار عملکرد

شهردار منطقه 20 گفت: استفاده از تمامی ظرفیت های مدیریت شهری برای خدمات رسانی به زائران و راهپیمایان اربعین حسینی
اخبار ویژه 1398/7/15 print

image

شهردار منطقه 20 گفت: با تشکیل ستاد اربعین شهرداری منطقه 20، از تمامی ظرفیت های مدیریت شهری برای خدمات رسانی به زائران و راهپیمایان اربعین حسینی استفاده می کنیم.


 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ فرهاد افشار در نشست خبری هماهنگی ستاد اربعین در تشریح مجموعه اقدامات ستاد اربعین شهرداری منطقه 20 گفت: تمهیداتی برای ارائه خدمات بهینه به زائران و جاماندگان پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) در نظر گرفته شده و امید است با تعامل و همکاری سازمانها و ادارات شهر این حرکت خودجوش به بهترین نحو برگزار شود.

افشار افزود: افتخار داریم به واسطه همجواری با آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) میزبان خیل عظیمی از جاماندگان زیارت اربعین حسینی هستیم که مسیر ۱۷ کیلومتری را از میدان امام حسین(ع) تا شهرری پیاده روی می‌کنند.

وی به تشکیل کمیته های خدمات شهری و ایمنی، تبلیغات فرهنگی و مشارکت های مردمی، حمل و نقل و ترافیک، فناوری های نوین، پشتیبانی و روابط عمومی و اطلاع رسانی برای خدمات رسانی بهینه به زائران اشاره کرد و افزود: در راستای خدمات رسانی به عزاداران حسینی،ضمن پهنه بندی هر یک از نواحی این منطقه، اکیپ های شهربان و معبربان، ماشین آلات خدمات شهری، جایگاه استراحت زائران، سرویس های بهداشتی پرتابل و دستگاه های مه پاش در مسیر راهپیمائی مستقر می شوند.

افشار به اجرای تبلیغات محیطی، آماده سازی امکانات رفاهی و تمهیدات امنیتی در مسیر راهپیمائی اشاره کرد و افزود: استقرار ایستگاه های صلواتی و فرهنگی برای ارائه خدمات فرهنگی، ارزشی و  پذیرائی در طول مسیر به گونه ای انجام خواهد شد تا ضمن سهولت تردد شهروندان، با تدابیر اندیشه شده نظارت بر فعالیت ایستگاه های پذیرائی انجام شود.

وی با بیان اینکه در روز اربعین تمامی ادارات و مساجد به زوار خدمات می‌دهند افزود: نظافت و تامین نیازهای زائران در مسیر راهپیمائی از جمله جانمائی سرویس های بهداشتی پرتابل، استفاده از سرویس های بهداشتی مساجد و بوستانها، تامین ایمنی مسیر برای هدایت راهپیمایان به مسیرهای مورد نظر، استقرار ایستگاه های استراحت و  عوامل آتش نشانی و اورژانس پیش بینی شده است.

افشار با اشاره به کاهش سرفاصله زمان قطارها از سوی شرکت بهره برداری مترو برای ارائه خدمات ویژه در ایستگاه های مترو شهرری و جوانمرد قصاب گفت: تعداد 500 دستگاه اتوبوس و 50 دستگاه ون برای خدمات رسانی به راهپیمایان و تسهیل تردد شهروندان در نظر گرفته شده است.

وی به زیباسازی و آراستگی محورهای راهپیمائی اشاره کرد و گفت: با نصب پرچم های سیاه ،بنرهای اطلاع رسانی و طرح های فرهنگی در مسیر راهپیمائی و همچنین پوشش تلویزیونهای شهری با پیامهای اربعین ؛فضاسازی مناسب این ایام صورت گرفته است.

شهردار منطقه 20 با اشاره به فعالیت کمپین خادمین افتخاری اربعین حسینی در این روز ادامه داد: مرمت و لایروبی انهار، بهسازی روکش آسفالت، بازپیرایی فضاهای سبز، رفع موانع فیزیکی از جمله اقداماتی است که در مسیرهای منتهی به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در حال انجام است.

 

 

 

 

 

 

 

 


ارسال به دوستان
به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید