EN
Menu

کسب و کار

نمایش خبر - آمار عملکرد

شهردار منطقه 20: کسب مهارتهای فردی و اجتماعی دانش آموزان برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی ضروریست
اخبار ویژه 1398/6/25 print

image

شهردار منطقه ۲۰ در جلسه کمیته هماهنگی برنامه‌های استقبال از مهر ١٣٩٨ گفت: کسب مهارتهای فردی و اجتماعی دانش آموزان برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی ضروریست.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛فرهاد افشار همکاری و  تعامل شهرداری و آموزش و پرورش برای اجرای فعاليتهاى ترافيكى، عمرانى، خدمات شهرى، اجتماعى و فرهنگى و آموزشى و ایجاد بسترى مناسب برای ارتقاء كمى و كيفى آموزش در مدارس حائز اهمیت است.

افشار با بیان اینکه اجرای برنامه های آموزشی باید از لحاظ کمی و  کیفی متناسب با فضای مدارس و یک مکان آموزشی باشد گفت: انجام فعالیتهای موثر در راستای ارتقاء تکالیف شهروندی و همکاری و تعامل بهینه بین شهرداری و آموزش و پرورش برای بهینه سازی فضاهای آموزشی و کسب مهارتهای خاص برای دانش آموزان ضروریست.

وی با اشاره به اهمیت آموزش،مهارت آموزی و آسیب شناسی اجتماعی گفت: کسب مهارتهایی نظیر کنترل خشم، نه گفتن و ارتباطات صحیح کلامی و رفتاری موجب جلوگیری از بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی می شود.

وی به اهمیت نقش پرورش در کنار آموزش اشاره کرد و افزود: اقدامات موثر در راستای ارتقاء مهارت آموزش شهروندی و حس تعلق شهروندان نظیر حفاظت از محیط زیست و المانهای شهری، اهمیت تفکیک پسماندها،کاهش زباله و استفاده از ظروف یکبار مصرف و یا حمل و نقل عمومی ضروریست.

افشار استفاده از پتانسیلهای موجود در شهرری از جمله فضاهای فرهنگی برای گذران ساعات آموزشی-تفریحی و ورزشی دانش آموزان را مهم برشمرد و گفت: ارائه تسهیلات برای استفاده دانش آموزان از مرکز آموزش و تفکیک پسماند، بوستان آموزش ترافیک، مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره گل و گیاه، ستاد مدیریت بحران، فرهنگسرای ولاء، سینما راگا و دیگر مراکز تفریحی- ورزشی برای ارتقاء مهارتهای جسمی و روانی آنان امکان پذیر است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام شاهین معبودی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 با اشاره به برنامه‌های استقبال از مهر گفت: تبلیغات آموزشی محیطی در قالب اکران تلویزیون های شهری،آئین بازگشائی مدارس، جشن سال اولی ها در مدارس، اجرای برنامه های آموزشی و نمایشی،توزیع پوستر و بروشور با موضوعات حقوق و تکالیف شهروندی، ترافیک و آلودگی هوا، برگزاری کارگاه های آموزشی محیط زیست و پسماند و ایمنی و مدیریت بحران در مدارس و هماهنگی بازدید دانش آموزان از مراکز آموزشی و فرهنگی از جمله ویژه برنامه های اجرایی در منطقه 20 است.

در این جلسه توزیع مخازن پسماند خشک، آذيين بندى كلبه هاى بازيافت در مدارس فعال، رنگ آميزى نماى بيرونى مدارس، بازپيرايى فضاى بيرونى و داخلى مدارس، برگزارى كلاسهاى آموزشى بازيافت و محيط زيست و توزيع بسته هاى آموزشى و تشويقى از جمله برنامه های استقبال از مهر حوزه خدمات شهری عنوان شد.

همچنین بهسازى مدارس در قالب توزیع آسفالت، تجهيز سرويس هاى بهداشتى،رفع مشکلات عمرانی، ایمن سازی ترافیکی محورهای اصلی و منتهی به مدارس در قالب خط کشی و نصب تابلوی گذر دانش آموز از جمله اقدامات حوزه های فنى عمرانی و ترافيك بیان شد.

جلسه کمیته هماهنگی برنامه‌های استقبال از مهر ١٣٩٨ با حضور شهردار، معاونین، مدیران ارشد و شهرداران نواحی هفتگانه منطقه ٢٠ و معاونان مالى آموزش و پرورش نواحی يك و دو شهررى برگزار شد.ارسال به دوستان
به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید