EN
Menu

کسب و کار

نمایش خبر - آمار عملکرد

در منطقه 20 برگزار شد: جشن بزرگ عید غدیر در آرامگاه جهان پهلوان تختی
اخبار ویژه 1398/5/30 print

image

جشن بزرگ عید غدیر به همراه مراسم آیین پهلوانی با حضور مدیران شهری و متولیان ورزش همگانی پایتخت در آرامگاه جهان پهلوان تختی در منطقه 20 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ به منظور بزرگداشت روز عید غدیر خم و تکریم سنت های پهلوانی، جشن بزرگ عید غدیر  به میزبانی شهرداری منطقه 20 با حضور نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران، شهردار منطقه 20، رییس فدراسیون پهلوانی و ورزش های زورخانه ای، عضو شورای اسلامی شهر تهران ری و شمیرانات و برخی چهره ها و پیشکسوتان ورزشی بر سر مزار جهان پهلوان تختی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، فرهاد افشار شهردار منطقه 20 ضمن بزرگداشت این روز فرخنده و تجلیل مقام ولایت، از تختی به عنوان شخصیتی بزرگ یاد کرد که گوهر وجود خود را در دریای ولایت حضرت علی (ع)، شستشو داده و قطره ای از دریای معرفت مولای متقیان را درک کرده بود.

افشار گفت: معرفت امیرالمومنین در رفتار جهان پهلوان تختی، عینیت یافته بود. گواه این ادعا، رفتار، منش و روش تختی در حادثه ی زلزله بویین زهرا بود که همواره الگوی تربیتی و اخلاقی بزرگی برای همه ورزشکاران و البته عامه مردم بوده و هست.

وی در ادامه به حضور پهلوانان در برهه های مختلف تاریخی در کشورمان و نقش موثر این قشر در ساختن هنجارهای اجتماعی و جلوگیری از کج روی ها اشاره کرد و افزود: یکی از ارکان تعالی جامعه وجود الگوها است و ائمه اطهار الگوی مطلق هستند و در دنیای ورزش نیز چنانچه درجه پهلوانی و جوانمردی متجلی نشود ماندگاری صورت نمی گیرد.

وی اظهار داشت: با محقق شدن محاسن اخلاقی، دوستی و احترام متقابل و تقویت حس مسئولیت اجتماعی بسیاری از مشکلات موجود در جامعه قابل حل است.

اجرای حرکات نمایشی باستانی کاران زورخانه های تهران و هنرنمایی گروه سرود "مرصاد" از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

 این مراسم با حضور محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، مجید رباطی سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران، فرهاد افشار شهردار منطقه 20، جوهری رییس فدراسیون پهلوانی و ورزش های زورخانه ای،پیشکسوتان و مدیران ورزش شهرری و مدیران شهری منطقه 20 و شهروندان ورزش دوست به همت اداره ورزش شهرداری منطقه 20 بر سر مزار جهان پهلوان تختی در ابن بابویه شهرری برگزار شد.

 به مناسبت ایام دهه ولایت ، آیین پهلوانی در 22 بوستان واقع در 22 منطقه شهر تهران برگزار شد.

 


 
ارسال به دوستان
به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید