EN
Menu

کسب و کار

نمایش خبر - آمار عملکرد

با راه اندازی سامانه «شهر سبز»: میزان تناژ پسماندهای تفکیکی در منطقه 20 افزایش یافت
اخبار ویژه 1398/4/18 print

image
همزمان با راه اندازی سامانه جامع مدیریت هوشمند پسماند خشک با عنوان «شهر سبز» در شهرداری منطقه 20، میزان تناژ پسماندهای تفکیکی جمع آوری شده افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ افشین ساروئی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 20 با بیان این مطلب گفت: به منظور مدیریت هوشمند تفکیک پسماند از مبدا و سهولت دسترسی شهروندان برای ارسال پسماند های خشک، با راه اندازی سامانه جامع مدیریت هوشمند پسماند خشک با عنوان "شهر سبز" و استقبال شهروندان از این سامانه، میزان تناژ پسماندهای تفکیکی حدود 3 درصد افزایش یافت.

ساروئی با اشاره به اهمیت تحقق تفکیک کامل پسماندهای خشک و تر و مشارکت شهروندان افزود: این طرح با هدف هوشمند سازی فعالیت های مدیریت شهری از اسفند سال 97 اجرایی شد و با حضور کارشناسان در مدارس، مجتمع های مسکونی و واحدهای تجاری و اداری، نحوه استفاده و آگاهی رسای این برنامه به شهروندان آموزش داده شد.

وی با بیان اینکه شهروندان از طریق بازار می توانند این برنامه زیست محیطی رایگان را نصب کنند، افزود: شهروندان با انتخاب گزینه درخواست جمع آوری می توانند برای تحویل پسماندهای خشک، اعلام آمادگی کنند تا نزدیک ترین راننده خودروهای ملودی به محل ارجاع داده شود.

وی ادامه داد: شهروندان همزمان با تحویل پسماندهای تفکیک شده، امتیازهای ویژه ای در قالب وجه نقد و یا شارژ اپراتورهای تلفن همراه دریافت می کنند.

ساروئی اظهار داشت: پیش از این شهروندان فقط می توانستند پسماندهای خشک منازل را به غرفه های بازیافت، کلبه های مدارس، خانه های بازیافت، مخازن ویژه در معابر و خودروهای ملودی تحویل دهند که با راه اندازی این سامانه چگونگی تحویل پسماند خشک از سوی شهروندان تسهیل شده است و با صرف کمترین زمان، پسماندهای تفکیک شده جمع آوری می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 20 در پایان اظهار داشت: در همین راستا از کارشناسان برتر بازیافت نواحی و آموزشگرانی که در اجرای طرح های تفکیک از مبدا پسماندهای خشک همکاری داشتند،تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

 


ارسال به دوستان
به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید