EN
Menu

کسب و کار

نمایش خبر - آمار عملکرد

شهردار منطقه 20 تاکید کرد:اعتمادسازی و مشارکت افراد در تصمیم گیری ها از ارکان انتخاب شورایاریها
اخبار ویژه 1398/4/16 print

image

شهردار منطقه 20 در بازدید از ستاد مرکزی برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران، اعتمادسازی و مشارکت افراد در تصمیم گیری ها را از ارکان انتخاب شورایاریها عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ فرهاد افشار با اشاره به اینکه ساختار شورایاری محلات زمینه مناسبی برای جلب مشارکت مردم در تصمیم گیریهای مدیریت شهری است، افزود: با هدفمند شدن فعالیت این ساختار و تعامل بیش از پیش با آنها می توانیم به کارکردی در راستای حکمروایی خوب شهری برسیم.

افشار گفت: رویکرد حکمروایی خوب شهری به عنوان اثربخش ترین، کم هزینه ترین و پایدارترین شیوه اعمال مدیریت است که جلب مشارکت مردم در تصمیم گیری های مدیریتی و پاسخگویی به مطالبه های شهروندی از مهمترین مولفه های این رویکرد به شمار می رود که با تحقق کامل آن شاهد رضایت مندی و افزایش حس تعلق شهروندان به محل زندگی شان خواهیم بود.

وی افزود: با رویکرد مشارکتی شورایاران و نقش آفرینی در شناخت آسیب ها و حل معضلات اجتماعی و شفافیت، پاسخگویی، کارآمدی و مطالبه گری آنها، این تشکیلات مردم نهاد می تواند مسیر اثربخشی مدیریت شهری و بهره وری سازمان را ارتقاء دهد.

وی به لزوم انتخاب افراد شایسته در شورایاری محلات اشاره کرد و گفت: امید است با حضور منتخبین شایسته در کنار مدیریت اجرایی و ایجاد شرایط مشارکت شورایاران در تصمیم سازی های شهری، شاخص های زیستی ارتقاء یابد و دستیابی به سیاستهای مدیریت شهری محقق شود .

شهردار منطقه 20 با اشاره به اهمیت وجود ساختار شورایاری یادآور شد: دریافت نظرات مردمی، اولویت بندی حل مشکلات، نظارت نحوه هزینه کرد در پروژه های شهری از جمله کارکردهای مورد انتظار از شورایاران به عنوان منتخبین محلات است.

وی اظهار داشت: امید است این دوره نیز با انتخاب افراد اصلح که تعهد و تعلق خاطر به شهر دارند و با ایجاد فضای تعاملی مناسب و  ارائه خدمات صادقانه و شایسته به شهروندان، رضایتمندی در سطح شهر ارتقاء یابد.

شهردار منطقه 20 الکترونیکی شدن انتخابات شورایاری‌ها در این دوره را از نقاط مثبت آن ارزیابی کرد و گفت: امید است با افزایش دقت و سرعت رای گیری شهروندان تجربه ای متفاوت از مشارکت در انتخابات را شاهد باشیم.

این گزارش حاکی است شهردار منطقه 20 به همراه معاون اجتماعی فرهنگی و مدیر روابط عمومی در ستاد مرکزی برگزاری پنجمین دوره انتخابات انجمن های شورایاری محلات شهر تهران در ساختمان مرکزی معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران حضور یافت و با مسئولان و دست اندرکاران برگزاری این انتخابات دیدار کرد.

 

 

 

 


ارسال به دوستان
به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید