EN
Menu

کسب و کار

نمایش خبر - آمار عملکرد

در منطقه 20 انجام شد: ارائه 13700 خدمت سلامت محور به شهروندان جنوب تهران/ تجلیل از خدمات داوطلبانه فعالان عرصه سلامت در منطقه 20
اخبار ویژه 1397/2/24 print

image
شهردار منطقه 20 در جریان تجلیل از خدمات داوطلبانه فعالان عرصه سلامت به شهروندان و اقشار کم برخوردار منطقه 20 که با حضور مدیرکل سلامت شهرداری تهران و مدیرعامل شرکت شهر سالم برگزار شد، گفت: در هفته سلامت 13 هزار و 700 خدمت در نقاط پرتردد و کم برخوردار منطقه 20 ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20 سید احمد صفوی هدف از این مراسم را قدردانی از افرادی که داوطلبانه و با نیت انسان دوستانه برای ارتقاء سلامت روانی، جسمی و اجتماعی مجموعه مدیریت شهری را یاری رساندند، بیان کرد و گفت: بهره مندی از سرمایه های اجتماعی در مقوله فعالیت های فرهنگی بسیار ارزشمند است که مدیریت شهری در ایجاد بستر این مشارکت عملی پیشگام بوده است. صفوی مشارکت 40 گروه و سازمان در ویژه برنامه های هفته سلامت را مصداق عینی بهره مندی از سرمایه های اجتماعی برشمرد و افزود: برای تداوم این روند هم افزایی و انسجام بیشتر در ظرفیت های اجتماعی داوطلب، نیازمند تشکیل کارگروه های ویژه ای با حضور شرکت شهرسالم، بهداشت و درمان، نماینده خیران و شهرداری هستیم تا روند خدمت رسانی ادامه یابد. شهردار منطقه 20 خدمت رسانی به نقاط کم برخوردار و روستای محمود آباد به عنوان یکی از روستاهای حاشیه ای شهرری را از نقاط قوت ویژه برنامه های هفته سلامت دانست و گفت: با استقرار پایگاه های سلامت محور مدیریت شهری در نقاط پرتردد و میادین و همچنین کوره پزخانه های روستای محمود آباد که با مشارکت فعالان عرصه سلامت انجام شد، 13 هزار و 700 خدمت به شهروندان ارائه شد. خدمات رسانی به تمامی اقشار جامعه در اولویت زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران خدمات فعالین داوطلب به گروه های نیازمند را بسیار ارزشمند برشمرد و گفت: هم افزایی محقق شده در فعالیت ویژه برنامه های هفته سلامت منطقه 20 که با برقراری ارتباط بین نهادهای شهری مرتبط، بخش خصوصی و ظرفیت های محلی ایجاد شده بر مولفه ارتقاء سلامت اجتماعی تاثیرگذار است. نصیری افزود: دسترس پذیر کردن شهر و ارائه خدمات سلامت محور به همه اقشار به ویژه افراد کم برخوردار و توان یاب از مهمترین اولویت های اداره کل سلامت است. قدردانی از 110 فعال داوطلب در هفته سلامت این نشست با قدردانی شهردار منطقه 20 از 110 فعال داوطلب در عرصه خدمات رسانی سلامت محور ادامه یافت که از این میان 57 پزشک و پیراپزشک با مدیریت شهری همکاری و مشارکت داشتند. مشارکت در کمپین تهران شهر بدون زباله و بدون پلاستیک تجلیل فعالین عرصه سلامت از تعامل شهردار منطقه 20 و پیوستن مدعوین به کمپین مردمی تهران شهر بدون زباله و بدون پلاستیک از دیگر حاشیه های این نشست بود. بر اساس این گزارش شهروندان منطقه 20 در جریان ویژه برنامه های هفته سلامت به عنوان اولین منطقه از مناطق 22 گانه به کمپین مردمی تهران شهر بدون زباله و بدون پلاستیک پیوسته اند که نشان از مشارکت بالای شهروندان این منطقه است. انجمن دیابت شهرری، سازمان آب وفاضلاب شهرری، جمعیت هلال احمر، شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ری، درمانگاه سلیم، مرکز جراحی حضرت زهرا (س)، انجمن خانواده های آسیب دیده از اعتیاد(نارانان)، انجمن معتادان گمنام، انجمن نیکوتینی ها، مرکز اتیسم نویان، مرکز مهر اتیسم، انجمن ام اس، کتابخانه شیخ کلینی، مرکز سلامت روان مهربان، آزمایشگاه فرداد، اداره آموزش شهروندی، ارتوپدی مرکز طب پارسیان، کانون پزشکان، شرکت داروئی الحاوی، بیمارستان سینا، درمانگاه شهدای شهرری از جمله نهادها و تشکل های مشارکت کننده در فعالیت های هفته سلامت بوده اند. شهردار منطقه 20، مدیرکل سلامت شهرداری تهران، مدیرعامل ستاد شهر سالم شهرداری تهران، رئیس بهداشت و درمان شبکه بهداشت شهرری، نمایندگان نهادها و تشکل های مردم نهاد، مربیان آموزشی و مدیران ارشد شهرداری منطقه 20 از مدعوین این جلسه بودند.

 

 

 

 

 

 

 


ارسال به دوستان
به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید